Książki, książki, nowe książki

Po prawie dwóch miesiącach dzielnego powstrzymywania się, znowu kupiłam książki.

Wczoraj zamówiłam w Merlinie Dziennik Virginii Woolf (nareszcie!) i nowe wydanie jedynej książki Dukaja, jakiej jeszcze nie mam; dziś natomiast odwiedziłam Skład Tanich Książek na Grodzkiej w Krakowie i wyszłam stamtąd bogatsza o Szklaną hutę Daniela Odiji oraz… Mapy dla zagubionych kochanków Pakistańczyka Needema Aslama. Nigdy nie kupiłabym książki o takim tytule, gdyby nie TA recenzja.
W planach mam jeszcze złożenie zamówień w sklepach internetowych wydawnictw: Lampy i Iskry Bożej oraz Korporacji Ha!art. Tych drugich zamierzałam odwiedzić dziś realnie, ale nie udało mi się… bo wstąpiło mi się nie tam gdzie trzeba i kupiło przecenione spodnie – dokładnie takie spodnie, jakich szukałam z okazji naszego majowego wyjazdu.

Oczywiście, wszystkie książki – te już-kupione i te jeszcze-nie – przeczytam – jak bohater Svěrákowych Butelek zwrotnych – na emeryturze.
No, może ciut wcześniej…

Reklamy

3 responses to “Książki, książki, nowe książki

 • zosik

  Za samozaparcie zakupowe – podziwiam!

 • qqina

  Uwielbiam Dukaja. Wprawdzie przeczytałam jedynie jego „Pefekcyjną niedoskonałość”, a teraz czytam „Lód”. Świetny warsztat, świetny język.

 • Lidia

  Nareszcie ktoś, kto też go uwielbia. Bo mało takich ludzi spotykam, niestety…
  Ja też teraz czytam „Lód” (powolutku), poza tym czytałam (i mam wszystko) oprócz „W kraju niewiernych” i trudno mi wskazać najlepszą bądź najsłabszą jego książkę, w każdej jest coś, że zachwycam się i TAAAK podziwiam autora. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: